0
0
0
Ocena gry: 4.4 (1077)
Twoja ocena:

KÓŁKO I KRZYŻYK

Kółko i krzyżyk jest grą logiczną rozgrywaną przez dwóch graczy na kwadratowej planszy o wymiarach trzy na trzy. Każdy z graczy ma swój symbol: jeden używa krzyżyka, a drugi kółka. Gracze na zmianę umieszczają swoje znaki na planszy, a wygrywa ten, któremu jako pierwszemu uda się ustawić trzy takie same znaczki w linii prostej. Te trzy zwycięskie symbole mogą być ułożone poziomo, pionowo lub na ukos.

Kółko i krzyżyk

Dziękujemy za grę w Kółko i krzyżyk! Zachęcamy również do zagrania w naszego Pasjansa.

Strategia: jak grać w Kółko i Krzyżyk?

Strategiczne podejście do rozgrywki to podstawa: najskuteczniejszym działaniem jest zastawianie pułapek, które pozwolą Ci wygrać bez względu na to, na którym polu Twój przeciwnik umieści swój znak. Da się to osiągnąć na wiele sposobów, poniżej przedstawiamy dwa z nich:

Kółko i krzyżyk, pułapka numer 1 Kółko i krzyżyk, pułapka numer 2

W sytuacjach z powyższych obrazków, bez względu na to, które z dwóch pól ze znakiem zapytania wybierze gracz z kółkiem, jego przeciwnik może postawić krzyżyk na drugim polu i tym samym wygrać rozgrywkę. Jednak umiejętne zastawianie pułapek to nie wszystko – należy także potrafić się przed nimi bronić. Dlatego warto nauczyć się obu tych rzeczy.

Ten z graczy, który wykonuje pierwszy ruch, ma przewagę, ponieważ zazwyczaj łatwiej jest wygrać rozgrywkę temu, kto zajmie się środkowe pole. Gracz, który umieści swój symbol na środku, ma więcej możliwości zastawienia pułapki, chociaż, jak widać na drugim przykładzie powyżej, da się to zrobić również na inne sposoby. Niemniej, jeśli to do Ciebie należy pierwszy ruch, rozpoczęcie na środku jest zawsze dobrym pomysłem.

W sytuacji, kiedy to Twój przeciwnik wykonuje pierwszy ruch i umieści swój znaczek na środkowym polu, Ty koniecznie postaw swój symbol w rogu. W przeciwnym razie umożliwisz swojemu przeciwnikowi wdrożenie zwycięskiej strategii, dzięki której z łatwością Cię pokona.

Wiele rozgrywek kończy się remisem. Pomimo pewnej przewagi, pierwszy gracz nie ma zagwarantowanej wygranej, ponieważ nie zawsze posiada strategię wygrywającą. Jeśli zagrania obydwu graczy są bezbłędne, wówczas żaden z nich nie może wygrać i dochodzi do remisu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat gry w Kółko i krzyżyk, może zainteresować Cię ten filmik na YouTube.

Opcje gry

Nasza gra Kółko i krzyżyk umożliwia ciągłą grę. Po każdej rozgrywce gracze zamieniają się kolejnością, ale zachowują swoje znaki. Liczba wygranych każdego gracza jest wyświetlana obok jego symbolu, a liczbę remisów oznacza znak równości. Aby kontynuować grę po zakończeniu rozgrywki, wystarczy, że klikniesz w dowolnym miejscu na planszy. Możesz także zresetować wyniki i ponownie uruchomić grę za pomocą przycisku z okrągłymi strzałkami.

Dostępne są dwa tryby gry: możesz grać przeciwko komputerowi lub przeciwko innemu graczowi korzystając z tego samego urządzenia. Aby wybrać pierwszy tryb gry, kliknij na ikonę z postacią i chipem. Jeśli chcesz zagrać przeciwko człowiekowi, zaznacz ikonę z dwiema postaciami.

Możesz również zdecydować, który znak będzie używany przez pierwszego gracza. Jeśli chcesz wybrać krzyżyk, kliknij na ikonę z X w lewym dolnym rogu i O w prawym górnym rogu. Jeśli wolisz kółko, wybierz ikonę, na której te symbole są odwrócone: kółko znajduje się w lewym dolnym rogu, a krzyżyk w prawym górnym rogu.

Aby zadbać o swój wzrok w trakcie gry, możesz włączyć tryb ciemny. W tym trybie kolory są przyciemnione, a kontrast zredukowany, dzięki czemu oczy mniej się męczą. Aby włączyć tryb ciemny, kliknij na ikonę księżyca. Natomiast aby go wyłączyć i wrócić do trybu jasnego, wystarczy kliknąć na ikonę słońca.

Dostępne są cztery poziomy trudności gry przeciwko komputerowi. Możesz wybrać właściwy poziom, klikając na odpowiadającą mu buźkę: szczęśliwa buźka oznacza najniższy poziom trudności, podczas gdy cierpiąca symbolizuje najwyższy, a co za tym idzie najtrudniejszy poziom. Jeśli grasz naprawdę dobrze, powinno udać Ci się wygrać z komputerem na wszystkich poziomach z wyjątkiem ostatniego. Wynika to z faktu, że pokonanie komputera na najtrudniejszym poziomie jest praktycznie niemożliwe. A może Tobie się uda? Poinformuj nas, jeśli zdołasz to zrobić!

Twoja własna gra Kółko i krzyżyk!

Podoba ci się ta gra? Prowadzisz swoją stronę internetową? Jeśli tak, to może chcesz udostępnić odwiedzającym Twoją stronę możliwość zagrania w Kółko i krzyżyk? Możesz łatwo osadzić tę grę na swojej witrynie przy użyciu prostego kodu HTML. Przy pomocy naszego kreatora skonfigurujesz grę tak, aby nie wyświetlała reklam, panelu opinii, paska nawigacji ani żadnej innej treści, poza samą grą. Dodatkowo możesz wybrać dowolny rozmiar ramki, tak aby gra idealnie pasowała do Twojej strony. Brzmi interesująco? Szczegółowe informacje znajdziesz w naszym artykule na temat osadzania gry Kółko i krzyżyk.

Dane kontaktowe

Jeżeli chcesz podzielić się z nami swoją opinią o grze lub masz jakieś uwagi, możesz skorzystać z formularza znajdującego się pod oceną gry. Możesz również wysłać nam wiadomość e-mail na adres kontakt@gra-pasjans.pl. Wszelkie pytania, uwagi, podziękowania i opinie są mile widziane.

Ta gra została stworzona przez firmę Simiade. Możesz się z nami skontaktować w następujący sposób:

Simiade
Adam Narkiewicz
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Polska
+48 728235409
contact@simiade.com
https://simiade.com/pl/
okropna
kiepska
średnia
dobra
bardzo dobra
Tutaj wpisz swoją opinię.
Dziękujemy. Twoja opinia została wysłana.
Wpisz tutaj co możemy poprawić?