Card 1c Card 1d Card 1h Card 1s Card 2c Card 2d Card 2h Card 2s Card 3c Card 3d Card 3h Card 3s Card 4c Card 4d Card 4h Card 4s Card 5c Card 5d Card 5h Card 5s Card 6c Card 6d Card 6h Card 6s Card 7c Card 7d Card 7h Card 7s Card 8c Card 8d Card 8h Card 8s Card 9c Card 9d Card 9h Card 9s Card 10c Card 10d Card 10h Card 10s Card 11c Card 11d Card 11h Card 11s Card 12c Card 12d Card 12h Card 12s Card 13c Card 13d Card 13h Card 13s
Gratulacje! Wygrana!
Wynik gry
Czas:232:324
Wynik:12312
Premia za czas:1234
Łączny wynik:3424
Twoje statystyki
Najlepszy wynik:3432Data:YYYY-MM-DD
Gry wygrane:32Średni wynik:321232
Gry rozegrane:62Średni wynik:321233
Procent wygranych:23%
Polub nas na Facebooku!
 

Zagraj ponownie
Twoje statystyki
Wybierz punktację
 Bez punktacji
 Punktacja standardowa
Punktacja standardowa na czas
 Punktacja Vegas
Jeden kolor
 Dwa kolory
 Cztery kolory
Podstawowe dane
Gry rozegrane:
Gry wygrane:
Procent wygranych:
Najdłuższa passa wygranych:
Najdłuższa passa przegranych:
Bieżąca passa:
Statystyki wyników
Najlepszy wynik:
Data:
Średni wynik w grach wygranych:
Średni wynik ogólnie:
Czas i ruchy
Całkowity czas gry (sekundy):
Średni czas w grach wygranych (sekundy):
Całkowita liczba ruchów:
Średnia liczba ruchów w grach wygranych:
Średnia liczba ruchów na godzinę w grach wygranych:
Resetuj
 
Zamknij
Informacje

Polub nas na Facebooku! Możesz skorzystać z naszej strony by zadać pytanie.

 

Ważne klawisze skrótu

Przełącz na pełny ekran:F11 (większość przeglądarek)
Cofnij ruch:Ctrl+Z
Rozdaj ponownie:F2
Zamknij okienko:Esc

O Pasjansie Pająku

Pochodzenie nazwy "Pasjans Pająk" jest nieznane. Najprawdopodobniej nazwa wywodzi się od ośmiu nóg pająka, które odpowiadają ośmiu polom bazowym, które gracz ma za zadanie wypełnić w trakcie rozgrywki. W odróżnieniu od innych pasjansów, Pasjans Pająk jest rozgrywany za pomocą dwóch talii kart (104 karty). W wersji uproszczonej, karty mogą mieć tylko jeden kolor (poziom najłatwiejszy) lub dwa kolory (poziom średni). Gra początkowo pojawiła się w systemie Windows 3.x w roku 1991, ale zyskała na popularności głównie dzięki wersji dołączonej do Windows XP. Dzięki wysokiemu poziomowi trudności, Pasjans Pająk stał się bardzo popularny, zyskując w pierwszej dekadzie XXI wieku miano najpopularniejszego pasjansa rozgrywanego na komputerach z systemem Windows.

Jak grać w Pasjansa Pająka?

Jak w każdym innym pasjansie, celem gry jest posortowanie potasowanych talii kart. Natomiast w odróżnieniu od innych pasjansów, gracz nie kładzie bezpośrednio kart na polach bazowych. Zamiast tego, gracz przekłada karty pomiędzy dziesięcioma kolumnami roboczymi. Gdy kolumna robocza zawiera stos kart posortowanych od asów (na wierzchu) do króli (na spodzie), wówczas karty zabierane są z kolumny roboczej i przekładane na wolne pole bazowe.

Aby to osiągnąć, gracz musi odpowiednio przekładać karty pomiędzy kolumnami roboczymi. Karta może zostać położona jedynie na karcie z numerem o jeden większym, niezależnie od tego, jakiego koloru są obie karty. Wyłącznie karty leżące grzbietem do dołu mogą być przekładane. Jeżeli gracz chce przełożyć cały stos kart z jednej kolumny roboczej do innej, karty w tym stosie muszą być tego samego koloru. Jeśli karta leżąca grzbietem do góry zostaje odkryta, należy odwrócić ją grzbietem na dół. Ponadto, gdy już nie ma więcej ruchów w obrębie kolumn roboczych, gracz może skorzystać ze stosu znajdującego się w lewym górnym rogu ekranu. W tym celu należy pobrać 10 kart z tego stosu i umieścić je po jednej na wierzchu każdej kolumny roboczej. Czynności tej nie da się wykonać, jeśli którakolwiek z kolumn roboczych jest pusta. Ogólnie rzecz biorąc, granie jednym kolorem jest dość łatwe, granie dwoma kolorami jest dość trudne, zaś granie czterema kolorami jest bardzo trudne.

Istnieje tylko jeden sposób punktacji w niniejszej grze Pasjans Pająk Online (podobny do tego w Pasjansie Pająku dołączonym do systemu Windows), niezależnie od tego czy gracz gra jednym kolorem, dwoma kolorami, czy czterema kolorami. Za każdym razem gracz zaczyna z 500 punktami. Każdy ruch (wliczając w to cofanie ruchów) odejmuje jeden punkt. Z kolei przeniesienie stosu posortowanych kart na pole bazowe daje 100 punktów.

Poniżej znajdują się dwie wskazówki odnośnie strategii dla początkujących. Po pierwsze, staraj się grać tak, by odkryć jak najwięcej kart leżących grzbietem do góry. Dzięki temu wiadomo jakie karty znajdują się na planszy oraz uzyskuje się większą gamę ruchów. Po drugie, gdy grasz dwoma lub więcej kolorami, staraj się unikać tworzenia wielokolorowych stosów - sortowanie stosów kolorami może być czasami ważniejsze od odkrywania zakrytych kart. Optymalna kombinacja tych dwóch strategii może być osiągnięta tylko dzięki praktyce.

Dowiedz się więcej

Kontakt

Możesz wysłać nam wiadomość na adres email kontakt@gra-pasjans.pl. Wszelkie pytania, zażalenia, podziękowania i komentarze są mile widziane.

Ta gra została stworzona przez firmę Simiade. Możesz się z nami skontaktować w następujący sposób:

Simiade
Adam Narkiewicz
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Polska
+48 728235409
contact@simiade.com
https://simiade.com/pl/

Zamknij

Zamknij

Zamknij