Osadź Kółko i krzyżyk na swojej stronie internetowej

Prowadzisz stronę internetową i chcesz, aby Twoi odwiedzający mogli zagrać w Kółko i krzyżyk bezpośrednio z Twojej witryny? Teraz możesz osadzić naszą grę na swojej stronie i udostępnić ją innym za darmo, bez żadnych zobowiązań. Po prostu skopiuj poniższy kod i wklej go do kodu HTML swojej witryny.

Uprzejmie prosimy o zamieszczenie linku do naszej gry Kółko i krzyżyk na Twojej stronie internetowej. Nie jest to warunek konieczny do osadzenia naszej gry, ale będzie nam niezmiernie miło. Dla ułatwienia, poniżej znajduje się przykładowy kod linkujący. Możesz go dowolnie modyfikować.

Użyj poniższego kreatora, aby odpowiednio skonfigurować kod osadzania.

Wyświetl nagłówek i stopkę:
Wyświetl artykuł:
Wyświetl panel opinii:
Wyświetl reklamy:
Domyślny tryb ciemny:
Dozwolone paski przewijania:
Obramowanie:
Szerokość:
Wysokość:
Typowe rozmiary:

Oto podgląd gry na podstawie powyższego kodu i wybranych parametrów.


Podręcznik Użytkownika

Ta strona generuje fragment kodu, który możesz skopiować i wkleić do kodu HTML Twojej witryny, aby odwiedzający mogli grać na niej w Kółko i krzyżyk. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi zobowiązaniami z tytułu wykorzystania tej gry jako elementu treści. Grę można używać zarówno do celów komercyjnych, jak i niekomercyjnych. Możesz monetyzować treści na Twojej stronie w dowolny sposób, bez jakichkolwiek roszczeń z naszej strony. Zachęcamy Cię jedynie do uznania naszego autorstwa poprzez umieszczenie linku do oryginalnej gry na Twojej stronie internetowej, choć nie jest to obowiązkowe. Naszym nadrzędnym celem jest popularyzacja naszej gry Kółko i krzyżyk w możliwie najszerszym zakresie.

Możesz ręcznie edytować udostępniony przez nas fragment kodu lub skorzystać z dedykowanego kreatora. Na podglądzie, który znajduje się powyżej, możesz zobaczyć, jak gra będzie wyglądać na Twojej stronie przy zastosowaniu ustawień wybranych w kreatorze. Na podglądzie nie będą wyświetlane zmiany wynikające z ręcznej edycji kodu. Z tego powodu gorąco zachęcamy do korzystania z kreatora.

Jak korzystać z kreatora?

Siedem opcji typu tak/nie i dwie wartości liczbowe określające szerokość i wysokość ramki umożliwiają dopasowanie wyglądu gry do Twoich potrzeb. Pierwsze cztery z tych opcji to: „Wyświetl nagłówek i stopkę”, „Wyświetl artykuł”, „Wyświetl panel opinii” i „Wyświetl reklamy”. Dzięki nim możesz zdecydować, co pojawi się w ramce gry. Poeksperymentuj z tymi opcjami w kreatorze, aby przekonać się, jaki mają wpływ na widok w oknie podglądu.

Kolejną opcją jest „Domyślny tryb ciemny”, która jest nieco bardziej skomplikowana. Jeśli zostanie ona wybrana, gra wyświetli się w trybie ciemnym dla nowych graczy. Ta opcja nie ma jednak zastosowania dla osób, które już wcześniej uruchomiły grę i których preferencje dotyczące trybu ciemnego/jasnego zostały zapisane. Tylko nowi gracze będą domyślnie widzieć grę w trybie ciemnym.

Gra automatycznie zapisuje preferencje gracza, takie jak poziom trudności i preferowany tryb jasny lub ciemny. Z tego powodu, jeśli grałeś już wcześniej na danym urządzeniu, początkowo może Ci się wydawać, że aktywacja opcji „Domyślny tryb ciemny” w kreatorze nie działa. Aby pogląd gry wyświetlił widok jak dla nowego gracza, konieczne będzie wyczyszczenie preferencji i ponowne wczytanie gry. Skorzystaj w tym celu z przycisku „Wyczyść dane i odśwież stronę”. Pamiętaj jednak, że ta czynność spowoduje usunięcie wszystkich preferencji, w tym wybranego poziomu trudności, symbolu, ustawień jedno- lub wieloosobowego trybu gry itp.

Innym aspektem, który może być nieco mylący, jest to, że nasza gra Kółko i krzyżyk ma czarne tło w trybie ciemnym i przezroczyste tło w trybie jasnym. Dlatego też, jeśli wybrałeś tryb jasny jako domyślny, tło Twojej strony internetowej będzie również tłem ramki gry. To może okazać się problematyczne, jeśli tło Twojej witryny jest czarne lub ciemne – gra będzie wyświetlać czarne obrazki na czarnym tle, w wyniku czego użytkownik nie będzie w stanie niczego odczytać. Problem ten możesz zaobserwować, gdy przełączysz stronę na tryb ciemny, podczas gdy ramka gry (lub okno podglądu) pozostanie w trybie jasnym. Aby temu zapobiec należy włączyć „Domyślny tryb ciemny” w kreatorze lub ustawić właściwość tła ramki iframe w kodzie CSS Twojej strony.

Opcja „Dozwolone paski przewijania” pozwala zdecydować, czy paski przewijania mają być wyświetlane w ramce gry, gdy jej zawartość jest większa niż sama ramka. Jeśli zawartość mieści się w ramce, paski przewijania są niepotrzebne i tym samym nie są wyświetlane.

Podobnie, opcja „Obramowanie” pozwoli ci określić, czy chcesz, aby krawędzie ramki były widoczne na Twojej stronie. Jeśli je wyłączysz, gra nie będzie w żaden widoczny sposób oddzielona od pozostałych treści. Pamiętaj, że w trybie jasnym gra przyjmuje kolor tła Twojej witryny, więc obramowanie jest wtedy jedynym elementem wizualnym, który pozwala na odróżnienie wnętrza ramki gry od tego, co znajduje się poza nią.

Wartości podane w „Szerokość” i „Wysokość” określają wymiary ramki gry w pikselach CSS. Minimalna wartość dla obu tych zmiennych wynosi 200, a maksymalna 5000. Niestety, gra może nie działać poprawnie, jeśli szerokość ramki będzie mniejsza niż 280. Również dla wartości większych niż 280 gra może wyglądać nietypowo, jeśli odpowiednia wysokość ramki nie zapewni miejsca dla wszystkich elementów. Gra działa równie dobrze w orientacji pionowej, jak i poziomej.

Jeśli nie masz pewności, jak ustawić szerokość i wysokość idealne dla Twojej witryny, wybierz jeden z siedmiu dostępnych predefiniowanych rozmiarów. Użyj menu rozwijanego „Typowe rozmiary”, aby wybrać jeden z nich – pola z szerokością i wysokością zostaną automatycznie uzupełnione odpowiednimi wartościami.

Jeśli przyjrzysz się uważnie kodowi osadzania, zauważysz parametr id. Każdy kod osadzania ma unikalny identyfikator, którego nie należy zmieniać, ponieważ kod osadzania może nie zadziałać z nieprawidłowym id. Identyfikatory te pozwalają nam monitorować jak i gdzie nasza gra jest udostępniana w Internecie.

Dane kontaktowe

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt. Ta gra została stworzona przez firmę Simiade. Możesz się z nami skontaktować w następujący sposób:

Simiade
Adam Narkiewicz
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Polska
+48 728235409
contact@simiade.com
https://simiade.com/pl/
Gra Kółko i krzyżyk